Америка зблизька. газета "Чернігівські відомості" від 6 вересня 2002

2002 I/ Shmarova and Abas Wyean

06.09.2002  Америка зблизька

У липні цього року група бізнесменів із Чернігівської області відвідала місто Чикаго (США). Наш кореспондент зустрівся з учасницею цієї поїздки, ди­ректором центру іноземних мов "Лон­дон" Іриною Шмаровою.

Кореспондент: - Розкажіть, будь ласка, про мету поїздки та її організаторів.

Шмарова: - Бюро з питань освіти і культури Державного департаменту США фінансує кілька про­грам з навчання і стажування спеціалістів з країн з перехідною економікою. Один з напрямків програми "Громадські зв'язки" полягає в ознайомленні підприємців Чернігівщини з принципами і досвідом ведення бізнесу в США. Кожному з нас була надана можливість відвідати підприємства відповідного про­філю, ознайомитися з організаційною структурою, маркетингом та іншими особливостями ведення бізнесу.

Іншою, не менш важливою, стороною стажування є ознайомлення з культурним сектором життя в США, для чого американські колеги доклали немало зусиль.

Кореспондент: - Як здійснювався відбір кандидатів на стажування?

Шмарова: - Відбір кандидатів проводився на конкурсній основі шляхом анкетування і співбесіди. У Чернігові відбір проводили співробітники проекту "Гармонія". Основними вимогами до конкурсантів були досвід роботи в підприємницькій діяльності і добре знання англійської мови. Остання умова дуже важлива, тому що коли учасники програми прибули в США, мешкали безпосередньо в американських сім'ях, кожного дня самостійно добиралися до підприємства, де проходило стажування.

Кореспондент: - Розкажіть, чим займається Ваш центр, і що нового Ви дізналися в США для його розвитку?

Шмарова: - Центр іноземних мов "Лондон" надає широкий спектр послуг з вивчення іноземних мов дорослими і дітьми. Крім того, ми є офіційними представника­ми відомих англійських книжкових видавництв: "Person Education" і "McMillan". А весною в центрі ми відкрили бюро перекладів. До речі, з нового навчального року ми почали навчати діточок 3-4, 5-6 років. До цього ми дов­го готувалися та вивчали досвід колег з Києва й Харкова

Наш центр побудований на основі британської мо­делі мовних шкіл, що видно з назви - "Лондон". Наголос у навчанні ставиться на розмовну мову і сприйман­ня мови на слух. Тому мені було цікаво порівняти бри­танський і американський підхід до вивчення мов.

У США я стажувалась в "Berliz" - це міжнародна мережа мовних шкіл, яка має 70 філіалів у всьому світі. Чиказький офіс "Berliz" знаходиться в самому центрі міста недалеко від озера Мічиган на 18 поверсі одного з численних хмарочосів. У штаті школи - 12 осіб. Семеро з них - менеджери і п'ятеро - викла­дачі. Основні мови, які там вивчаються, це - італійська, іспанська, англійська, французька. Навчання прохо­дить у групах з 6-10 осіб і коштує дуже дорого навіть за американськими критеріями від 1500 до 5000 до­ларів за 1 місяць. Я відвідувала заняття, вивчала методику навчання і ділилася своїм досвідом. А також відвідала філіал "Berliz" у Northbrook.

І я пишалась тим, що рівень вивчення іноземних мов у нас не гірший, ніж у світових лідерів. Проте в організаційних питаннях і питаннях менеджменту, без сумніву, набула цінного досвіду, який уже почала за­проваджувати в нашому центрі.

Кореспондент: - Що нового Ви дізнались про життя американців?

Шмарова: - По-перше, у Чикаго дуже сильна українська община. Я жила в американки українського по­ходження Мирослави Іванчів, яка влаштувала мені теплу зустріч, пригощала традиційними українськими стравами, борщем і голубцями. Ми побували на традиційних недільних зустрічах представників діаспори і церкви. І я була здивована, як багато наших земляків шанують нашу культуру і зберігають звичаї, допомагають один одному і Україні. Наприклад, Чиказька українська община зібрала 100000 доларів для збірної України на Олімпійські ігри в Лейк-Плесвді. Багато колишніх співвітчизників допомага­ють розвитку науки і культури в Україні, дають іменні сти­пендії найбільш обдарованим. На зустрічі для нас грав відомий чернігівський бандурист Василь Нечепа. З іншого боку, ми відвідували традиційні американські заходи, такі, як американський футбол, бейсбол, пивний фестиваль. І багато-багато спілкувались з простими американцями. Це дуже відкриті люди, які завжди щиро усміхаються і завжди готові допомогти.

Кореспондент: - І на закінчення трохи про себе.

Шмарова: - Ми з чоловіком виховуємо деся­тирічного сина Ярослава і трирічну доньку Алісу. Любов до іноземних мов прищеплюю їм з народження. У нас у сім'ї у щоденному житті тато розмовляє з дітьми російською, дідусь - українською, а я - англійською. У результаті діти вільно володіють уже з народження трьома мовами, а між собою спілкуються тільки англійською. А нещодавно Ярослав повернувся з Італії, де місяць жив в італійській сім'ї і спілкувався італійською мовою. До цього він пройшов тримісячний курс італійської мови в центрі "Лондон" і до поїздки вже був добре "озброєний". english and russich ab ovo

Підготував Валерій Петровський

скан статьи 1 МБ смотреть здесь


Читайте так-же

06.02.2014 Лондон становится ближе! Welcome to London!

Дата: 06.02.2014 | Просмотров: 2715
Снять языковой барьер и расширить свои возможности уже на протяжении двадцати лет вам помогают специалисты Центра иностранных языков «Лондон». К уже имеющимся учебным центрам на Кирпоноса, Пятницкой и Рокоссовского, добавился новый – по ул. Щорса, 6. Таким образом, «Лондон» стал еще ближе и доступнее. Welcome to London! - приглашает вас Ирина Шмарова – руководитель центра. подробнее...

Ирина Шмарова: «Иностранные языки - мое самое большое увлечение»

Дата: 24.10.2011 | Просмотров: 4517
Директор Центра иностранных языков "Лондон" Ирина Шмарова дала интервью корреспонденту "женской" газеты ( «Любимая черниговская газета», №20, от 17 октября 2011 года). Она рассказывает о своей карьере, семье, детях и своих увлечениях.

Полиглоты Чернигова 25.09.2011

Дата: 26.09.2011 | Просмотров: 12524
Любой, обучающийся на ИнЯзе, изучает два иностранных языка, и этим никого не удивишь. Но есть у нас в Чернигове люди, владеющие или изучающие три и более иностранных языка? Они среди нас! И ты можешь быть одним из них!

В «Лондоне» у всех хорошее настроение! 28.04.2010

Дата: 19.09.2011 | Просмотров: 3776
Ирина Шмарова: «В «Лондоне» у всех хорошее настроение!». Опубликована в газете "Семь дней" от 28.04.2010

Лондон стає ближчим. газета "Чернігівські відомості" від 03.10.2003

Дата: 17.09.2011 | Просмотров: 3100
Статья посвящена открытию второго филиала центра "Лондон" в Чернигове. Описана соответствие методик обучения иностранным языкам применяемых в центре "Лондон" и известных мировых лидеров обучения таких как "Berlitz" и "IH". Отметим, что общеевропейская компетенция владения иностранным языком (CEFR) только набирала обороты, и приходилось очень много работать, чтобы давать черниговчанам возможность изучать языки в соответствии с международными стандартами.

ВСЕ НОВОСТИ